DOMŮ

Beseda se sportovcem M. Zachem [07.06.2017]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 07. červen 2017

Beseda se sportovcem M. Zachem

Ve čtvrtek 1.6.2017 proběhla v přístavbě ZŠ Krouna beseda se sportovcem M. Zachem, který se věnoval spoustu let běžeckému lyžování. Ačkoli pochází z Vrchlabí, vystudoval gymnázium v Novém Městě na Moravě, protože se chtěl tomuto sportu věnovat vrcholově, dokonce v tomto sportu reprezentoval ČR. 28. srpna 2009 zvítězil v desátém ročníku prestižní soutěže Muž roku v Náchodě. Martin Zach měl rád také adrenalinové sporty, například skoky do vody na lyžích, které se mu hned druhý den po konání soutěže staly osudnými. Utrpěl těžké poranění krční páteře a ochrnul. I když mu lékaři tvrdili, že bude schopen hýbat pouze hlavou, nevzdal se. Dnes v rámci svých možností znovu sportuje, probojoval se v hodu kuželkou na mistrovství světa handicapovaných atletů do Londýna, rád by se zúčastnil i olympijských her.
Žáci naší školy poslouchali jeho poutavé vyprávění o sportu, jeho životě před i po úraze, které doplnil prezentací s fotografiemi. Na závěr sportovec odpovídal na všetečné otázky žáků. Všichni mu popřáli úspěch v dalších sportovních soutěžích. Více se dočtete o něm v novém čísle Škrobu.

Mgr. Lenka Beniačová

227 Přečteno · Tisknout
Ukázka z fotogalerií

Představení školního divadelního souboru Dividlo, "O neposlušné víle", červen 2011
Meteostanice:
Sledujete alergeny v potravinách?
Od prosince 2014 musí být i u jídel připravovaných ve školní jídelně uváděny alergeny. Zajímají vás? Sledujete je?
Ano, sleduji je pravidelně
Ze zajímavosti se na ně občas podívám
Ne, nezajímají mne
Kalendář událostí