DOMŮ

Toplist :
Odkazy:
spacer
Výlet VI., VII. a VIII. třídy - Naše cesta za krásami Moravského krasu [22.06.2017]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 22. červen 2017

Naše cesta za krásami Moravského krasu

Dne 15. 6. 2017 se žáci 6., 7. a 8. třídy vydali na výlet na zámek Rájec-Jestřebí a na prohlídku Punkevních jeskyní a Macochy. Všichni jsme se sešli o půl osmé u autobusu a tím začala naše cesta za dobrodružstvím. Naše první zastávka byla na zámku Rájec v Jestřebí. Tam jsme měli asi půlhodinový rozchod, při kterém jsme si mohli prohlédnout krásy zámecké zahrady. Poté následovala prohlídka zámku. Paní průvodkyně nás provedla všemi pokoji a vyprávěla nám o historii zámku. Prohlídka se nám všem moc líbila, a když jsme si vše řádně prohlédli, naše cesta pokračovala. Další zastávka byla v Punkevních jeskyních a propasti Macocha. Protože jsme měli asi hodinu čas, vydali se někteří z nás na výpravu nahoru na Macochu. Přestože to byla náročná cesta, ten výhled, který se nám naskytl, hned jak jsme vystoupili na Dolní můstek, byl k nezaplacení. Poté, co jsme se všichni vrátili zpět ke vstupu, začala naše prohlídka jeskyní. Všichni jsme se teple oblékli a vyrazili. Po čtyřiceti minutách prohlídky nádherných krápníků a dna propasti nás čekala dvacetiminutová plavba na lodi po řece Punkvě. Zážitky byly silnější než obavy z plavby hluboko pod zemí. A už před námi byla jen cesta domů autobusem. Počasí nám přálo, takže jsme si den velmi užili.

Daniela Drahošová, VIII. tř.

188 Přečteno · Tisknout
Ukázka z fotogalerií

Poslední zvonění IX. tř. 2009
Meteostanice:
spacer
Sledujete alergeny v potravinách?
Od prosince 2014 musí být i u jídel připravovaných ve školní jídelně uváděny alergeny. Zajímají vás? Sledujete je?
Ano, sleduji je pravidelně
Ze zajímavosti se na ně občas podívám
Ne, nezajímají mne
Kalendář událostí