DOMŮ

Výlet III. a V. třídy do Litomyšle [27.06.2017]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 27. červen 2017

Výlet III. a V. třídy do Litomyšle

Tak jako ostatní třídy i třeťáci a páťáci se na konci školního roku vydali na výlet. Ráno o půl osmé jsme vyrazili od školy autobusem pana Pytlíka. Nejeli jsme dlouho. Náš cíl byla Litomyšl. Nejdříve nás čekala prohlídka místního zámku. Naše prohlídková trasa byla zaměřena na život mladých princů a princezen na místním zámku. Dozvěděli jsme se o historii zámku, které rody zde pobývaly a mnoho dalších užitečných informací. Po prohlídce bylo potřeba doplnit energii malou svačinkou. Plni nové síly jsme se vydali do Regionálního musea, kde byla výstava „IMAGINÁRIUM“. Zde se nám velmi líbilo, protože jsme si mohli vše vyzkoušet, osahat, zahrát různé hry – pexeso, dámu, … a hlavně poválet na velké matraci. Poté jsme se přesunuli do zámeckých zahrad, abychom se opět občerstvili. Další zastávkou bylo opět museum, ale tentokrát HRAČEK. Čekala na nás milá paní průvodkyně, která dětem vysvětlila, co zde smí a nesmí a zároveň i zadala úkol – najdi devět pohádek a napiš jejich správný název. Děti byly velmi šikovné, všechny pohádky našly a vysloužily si malou sladkou odměnu. Poslední zastávkou byly Klášterní zahrady. Odměnou pro všechny děti byla sice malá, zato náramně osvěžující fontána. Po malém rozchodu a nutných nákupech malých drobností na památku jsme se vydali k místnímu koupališti, kde na nás čekal pan Pytlík s autobusem. Kolem čtvrté hodiny jsme se vrátili všichni zdraví a plni zážitků ke škole do Krouny. Počasí se nám vydařilo, nálada byla fajnová, tak co si víc na konci školního roku přát.

Mgr. Lenka Žežulková

225 Přečteno · Tisknout
Ukázka z fotogalerií

DDS Dividlo; představení Povídám, povídám pohádku; únor 2016
Meteostanice:
Sledujete alergeny v potravinách?
Od prosince 2014 musí být i u jídel připravovaných ve školní jídelně uváděny alergeny. Zajímají vás? Sledujete je?
Ano, sleduji je pravidelně
Ze zajímavosti se na ně občas podívám
Ne, nezajímají mne
Kalendář událostí