DOMŮ

Ozdravný pobyt - Chorvatsko, Gradac [27.06.2018]
Přidal Přidal Josef Kyncl , 27. červen 2018

Ozdravný pobyt u moře - Chorvatsko, Gradac, červen 2018

Letos jsme opět uskutečnili ozdravný pobyt u moře. Zájezdu se zúčastnily především děti, které mají různé alergie, atopický ekzém nebo trpí na záněty horních cest dýchacích. Zájemců o pobyt bylo opět dost, do letoviska Gradac cestovalo celkem 40 dětí. Využili jsme znovu nabídku CK Avanti Tour z Dobrušky, s jejímiž službami jsme spokojeni: bezpečná doprava, autobus jen pro nás vypraven přímo od školy, pěkné ubytování v apartmánech, plná penze - výborné jídlo od skvělého kuchaře, příjemná delegátka, která se nám po celou dobu pobytu neustále věnuje. To je základ pro příjemné prožitky, navíc jsme měli po celou dobu krásné počasí a od začátku našeho pobytu byla voda v moři teplá (cca 26 °). Pláže byly ještě poloprázdné, až při našem odjezdu v sobotu se zaplnily, a proto se děti mohly ve vodě pořádně vydovádět. Potápěly se, hledaly mušle a mořské ježky i jiné mořské živočichy (viděli jsme i mořského koníka), soutěžily v družstvech v rychlosti plavání i na vytrvalost, vyzkoušely si vodní atrakce. Absolvovali jsme celodenní výlet lodí do vyhlášené písečné zátoky Mlaska na ostrově Hvar a do přístavu Sučuraj na východním okraji tohoto ostrova. Na lodi jsme dostali k obědu podle vlastního výběru pečenou rybu nebo kuře. Naši loď doprovázeli na zpáteční cestě rackové, kteří jsou zvyklí se přiživit na hodování. V pátek před odjezdem přišla bouřka, konečně tedy mohlo dojít na turnaj v karetní hře „Prší”, ve které zvítězila po několika kolech Jolana Dudychová. V sobotu zase svítilo sluníčko, obloha i voda měly azurovou barvu, ale my jsme se už chystali k odjezdu. Poslední pizza, poslední zmrzlina, poslední nákup suvenýrů a moře možná zase někdy na shledanou!

text: Mgr. L. Beniačová, foto Mgr. J. Broulíková

359 Přečteno · Tisknout
Ukázka z fotogalerií

Z pohádky do pohádky… 1.6.2018
Meteostanice:
Jaký je Váš názor na GDPR?
Od 25.5.2018 platí nařízení EU o ochraně osobních údajů, tzv. GDPR. Jaký je Váš názor na jeho smysl?
Ano, souhlasím s jeho potřebností
Jak co, jak kdy, plošné uplatňování je ale nesmysl
Je to úplná pitomost a přinese jen další papírování
Vůbec netuším, o co se jedná