Adventní posezení ve IV. třídě

Adventní čas je časem příprav na Vánoce. V poslední době má však podobu velkého shonu a spěchu. My všichni ve 4. třídě jsme se snažili ho zpříjemnit nejen sobě, ale i našim blízkým. Proto jsme se ve čtvrtek 11. prosince sešli a společně tak strávili příjemný podvečer.

Zahájen byl krátkým vystoupením, ve kterém jsme si připomněli několik (třeba už i ne příliš dodržovaných) tradic. A protože jsme první svíčku na adventním věnci letos rozsvítili již 30. listopadu, první připomenutá tradice se vztahovala právě k tomuto dnu. Věděli jste, že       na svatého Ondřeje dívky přicházely ke kurníku a dotazovaly se, zda se následující rok vdají, nebo že v předevečer svaté Barbory

chodívaly po vsi „Barborky“ a obdarovávaly děti cukrovím, jablky a ořechy? Že ne? Nevadí. Další tradice vám je zcela jistě dobře známá, protože Mikuláše s andělem a čerty vídáme v našich ulicích každoročně. Celý program byl doplněn několika písničkami s vánoční tematikou.

Poté následovala tvořivá dílnička, ve které jsme si společně mohli vytvořit jednoduché zimní dekorace – čepičky z vlny. Velice nás potěšilo, že se do ní zapojili i šikovní tatínkové. Pro všechny bylo také připraveno  malé občerstvení v podobě cukroví, čaje a kávy.

My (děti s paní učitelkou) jsme prožily opravdu příjemné odpoledne a doufáme, že stejně spokojení odcházeli i naši blízcí.

Na závěr nám dovolte malé přání do přicházejícího nového roku: „Ať je rok 2015 pro vás všechny rokem, na který budete rádi vzpomínat! Přejeme vám hodně zdraví, štěstí, lásky a pohody.“

„čtvrťáci“ a třídní učitelka Martina Nováková

Pro 13 2014