Anketa Strom roku 2016

Anketa Strom roku

 

Na naši školu se obrátil pan Ludvík Plašil z Hlinska s následující žádostí:

 

Jak již asi víte, Lipecká Lípa u Horního Bradla se dostala do finále soutěže Nejkrásnější strom roku. Je to jediný strom z Pardubického kraje, který se do soutěže dostal. Má úžasnou historii. Je stará 800 let, obvod kmene je 904 cm. Váže se k ní několik pověstí. Mezi nejznámější patří, že pod ní tábořil Jan Žižka a před cestou do Holandska se tam ukrýval  i Jan Amos Komenský. 

Prosím na arch, který posílám vyplnit "Lipecká lípa, strom číslo 8". Moc a moc prosím o získání co nejvíce podpisů. Za každý podpis je 1 hlas pro lípu. Přinesou-li a odevzdají-li děti nebo kdokoliv jiný starý nefunkční mobil dostane za něj lípa 20 hlasů. 

 

Doporučuji také návštěvu  lípy, je nádherná. Děti okouzlí nejen romantická příroda, ale současně se budou moci i dozvědět něco z její historie. Sto metrů na východ je od ní starý kdysi slavný zámek (dnes bohužel ve špatném stavu). Asi padesát metrů na západ je hrobka z 13. století lipeckých vladyků a rodu Kustošů. Ve středověku k lipeckému panství patřilo přes 30 vesnic.  Myslím si, že je dobré dětem vštěpovat tradiční hodnoty a obzvlášť z našeho kraje. 

 

Předem děkuji za získání podpisů a případně donesené mobily. V příloze zasílám arch a foto lípy. 


S pozdravem

Ludvík Plašil
fotograf

 

 

Podpisové archy jsou ve vstupních prostorách školy a jsou k dispozici žákům i dospělým.

 

 

 

 

Mgr. Kyncl Josef

 

Událost je ukončena.

Datum

Zář 05 2016
Události vypršely

Leave a comment