Barevný týden ve IV. a V. třídě

V týdnu od 23.11. do 27.11.2015 probíhal ve čtvrté a páté třídě Barevný týden. Tak jako se listy na stromech v listopadu postupně zbarvují, tak i žáci chodili v jednotlivých dnech oblečení. V pondělí se to ve třídách doslova zelenalo. Všichni měli zelená trička a mnozí i kalhoty, sukně a mikiny. I výuka byla zahalena do zelené – pozadí interaktivní tabule měnilo odstíny od světle zelené až po lahvově zelenou, v příkladech jsme počítali zelené věci, doplňovali i/y do podzimních vět, v angličtině si zazpívali píseň o barvách apod. Úterý nám zežloutlo. Žáci zářili jak podzimní sluníčko. Úkoly v hodinách se plnily na žluté papíry, do žákovských knížek se psaly žluté známky. Oranžová středa nás naučila novou českou písničku o barvách a opět se prolínala všemi činnostmi při výuce, na tabuli se psalo oranžovou křídou. Páťáci si vyzkoušeli práci na tabletech, na kterých běžně pracují čtvrťáci. Většina žáků obou tříd si odnesla domů nějakou tu oranžovou známku z opakování učiva. Čtvrtek zčervenal. Práce byly hodnoceny červenou fixou, používali jsme červené pracovní listy a učili se tak, až jsme byli všichni rudí J. Ale bavilo nás to. Nejzábavnějším se stal pátek zahalený do hnědé. Čtvrťáci i páťáci se v tento den učili společně v sále školy. Paní učitelky rozdělily všechny děti do sedmi družstev. První hodinu družstva plnila češtinářské úkoly a druhou pak matematické úkoly. Zpestřením byly i kostýmy p. učitelek – dvě podzimní jablíčka. Mezi jednotlivými úkoly jsme se i rozhýbali. Další dvě hodiny pracovaly třídy odděleně, sešly se zase až pátou vyučovací hodinu při přípravě jarmarku, který se odehrával v sobotu a byl i tečkou za podzimním týdnem a otevíral nové období – advent. Ze všech dnů jsme pořídili důkazy ve formě fotografií, aby i rodiče viděli, jakou nám pomohli navodit barevnou atmosféru tím, že dětem připravili oblečení dle barev jednotlivých dnů.

Mgr. Lenka Žežulková a Mgr. Jitka Broulíková

Pro 07 2015