Beseda s Ing. Štěpánem Mejzlíkem

Ve čtvrtek 3. 3. 2016 se uskutečnila v přístavbě ZŠ pro žáky IV. – XI. třídy beseda s Ing. Štěpánem Mejzlíkem, naším bývalým žákem. Š. Mejzlík po ukončení V. třídy přešel studovat na Gymnázium K. V. Raise v Hlinsku a dále studoval Vysokou školu ekonomickou v Praze se zaměřením na business v mezinárodním měřítku. V rámci studia se vzdělával půl roku v Rotterdamu a strávil rok v Sydney v Austrálii na pracovní stáži. Ve svých 28 letech má zkušenosti s prací pro velké společnosti a pracoval v různých částech světa. Navštívil téměř všechny země v Evropě, dále pobýval v USA, v Kanadě, v Thajsku, v Číně, Spojených Arabských emirátech, v Singapuru aj. Nyní pracuje ve firmě Google v Londýně. Hovoří velmi dobře anglicky, a proto si děvčata z 9. třídy připravila otázky v angličtině a realizovala s ním nejdříve krátký rozhovor. Pak odpovídal na zvídavé otázky dětí. Velmi zajímavé byly jeho postřehy o zemích i jeho komentáře k fotografiím, které promítal žákům na plátno. Více se o Ing. Štěpánu Mejzlíkovi, o jeho názorech a postojích můžete dočíst v únorovém čísle časopisu ŠKROB, ve kterém je uveden přepis jeho rozhovoru s redaktory ŠKROBU.

Mgr. Lenka Beniačová

Bře 14 2016