Beseda s kronikářkou obce

Do osnov vlastivědy ve 4. ročníku ZŠ  je vloženo téma: Náš domov. V rámci tohoto oddílu se mají žáci seznámit i s historií své obce. V pondělí 19. 9. 2011 se proto uskutečnila ve IV. třídě beseda s kronikářkou obce paní Moravcovou. Paní Moravcová v poutavém vyprávění a během  prezentace na interaktivní tabuli seznámila žáky se zásadami vedení kroniky, s domněnkami o původu vzniku názvu Krouna, s listinou s první písemnou zmínkou o obci a vysvětlila dětem symboliku znaku Krouny. Na dobových fotografiích a na ukázkách jim demonstrovala způsob života našich předků a přiblížila jim nejrůznější zajímavosti z historie obce. Žáci mohli také do několika kronik nahlédnout. Přesvědčili se o zručnosti našich babiček, když si blíže prohlédli vyšívané prostírání a oblečení, necované a žinylkové přehozy. Všechny také zajímala tradiční výroba dřevěných hraček a dýmek.

Mgr. Lenka Beniačová

Zář 23 2011