Česko-anglická velikonoční soutěž

Česko-anglická

velikonoční soutěž

Soutěž, která nás tentokrát čeká, má velikonoční nádech. Začne ve středu 24.3.2010, bude pro žáky I. až VI. třídy, a hlavně bude opět česko – anglická. Malé děti (I. a II. tř.) budou hledat velikonoční vajíčka s českými otázkami a starší děti vajíčka s anglickými otázkami. Každý den se ve druhém patře naší školy objeví několik nových velikonočních papírových vajíček. Na každém z nich bude jedna otázka. Soutěžit budou celé třídní kolektivy. Společnými silami objeví otázky, na ty ve třídě společně najdou správné odpovědi a se správnými odpověďmi ještě ten samý den přijde zástupce za p. uč. Novákovou (žáci III. – VI. tř.) nebo za p. uč. Žežulkovou (žáci I. – II. tř.), kde získají 1 dílek do skládačky. Na závěr soutěže si žáci složí celou skládačku, dle návodu ji vybarví, nalepí na velkou čtvrtku a odevzdají ji p. učitelkám. Kdo bude mít nejvíce dílků, tedy správných odpovědí, a bude je mít správně vybarvené, vyhrává velikonoční odměnu pro celou třídu. Nápovědy k otázkám naleznou všichni žáci na chodbě v druhém patře, kde po celou dobu soutěže bude velikonoční strom s vajíčky, v nichž budou popsány tradice českých i anglických velikonoc. Podrobnější informace k soutěži budou pravidelně aktualizovány na webu školy a vždy vyhlášeny rozhlasem školy. Hodně štěstí při hledání vajíček.

Mgr. L. Žežulková, M. Nováková

Bře 22 2010