Čtenářská dílna ve II. třídě

Naše škola se přihlásila do projektu Čtenářskými dílnami a s jazyky poznáváme svět. Projektu se aktivně zúčastňují i nejmladší čtenáři naší školy – druháci.

V rámci společné četby v hodinách literární výchovy čteme pohádky, pohádkové příběhy a pohádková vypravování.Od začátku školního roku druháčci přečetli již čtyři knihy, nyní čteme pátou. Poslední přečtenou knížkou bylo Povídání o pejskovi a kočičce. Tato krásná kniha se všem žákům velmi líbila. Po přečtení každé knihy následuje čtenářská dílna, při které děti navzájem diskutují o knize, sdělují si svoje dojmy a pocity a knihu také hodnotí. Žáci si pečlivě každou přečtenou knížku zapisují do čtenářského deníku.

Mohu říci, že se žáci ve čtení zlepšují, mnozí již umí číst velmi hezky, čtou plynule, snaží se číst se správnou intonací a s porozuměním čteného textu.

Chtěla bych popřát všem malým i velkým čtenářům mnoho krásných chvil při četbě knih, neboť se řídíme heslem "Kniha je nejlepším přítelem člověka".

Mgr. Hana Šmahelová

Pro 07 2015