Dopad zvýšení sazeb DPH na ceny stravného

Ceny stravného od 1.1.2013

V souvislosti s vládou schválených zvýšením obou sazeb DPH od 1.1.2013 na 15% a na 21% dochází k částečné úpravě cen stravného.

Školní stravování – stravné dětí a žáků

Přestože zvýšení sazeb DPH bude mít dopad na cenu vstupů, tj. potravin, pro žákovské stravování a i bez růstu DPH ceny potravin neustále plynule rostou, výši stravného díky předzásobení od ledna 2013 měnit nebudeme. Růstu cen se však v budoucnu nevyhneme a předpokládáme jej od února nebo března 2013. O změně cen budeme informovat s dostatečným předstihem.

Cizí strávníci

Ceny bez DPH zůstávají prozatím bez změn; k těmto cenám bude připočítávána nová sazba DPH  15%, resp. 21%. Vzhledem k neustálému  růstu cen potravin během roku 2012 však budeme muset upravit i ceny bez DPH. Tuto změnu předpokládáme také od února nebo března 2013. O změně cen budeme odběratele informovat s dostatečným předstihem.

Konečné ceny platné od 1.1.2013 najdete zde .

Mgr. J. Kyncl

Pro 27 2012