Dopravní výchova na 1. stupni

Dopravní výchova v I. – V. třídě

V týdnu od 27. 2. – 2. 3. 2017 se žáci 1. stupně naší školy věnovali dopravní výchově.
V I. a II. třídě se žáci učili být dobrým a vzorným chodcem při cestě do školy i při cestě do města a seznámili se se základními dopravními značkami. Úkoly spojené s danými tématy žáci plnili formou modelových situací, pracovali s výukovým materiálem na tabletu, zahráli si dopravní hru na interaktivní tabuli a v neposlední řadě samostatně vypracovali pracovní list.
Ve III. a IV. třídě si žáci nejprve zopakovali, jak se mají chovat jako chodci a následně se seznámili s výbavou jízdního kola a s pravidly, která musí cyklista dodržovat. Žáci IV. třídy se navíc učili i o správném chování v dopravních prostředcích. I tito žáci při plnění zadaných úkolů používali informační technologie a pracovní listy.
Také žáci páté třídy věnovali jednu hodinu dopravní výchově. Zopakovali si vše, co by měli již z pravidel silničního provozu znát a následně společně i samostatně řešili nebezpečné situace v dopravě. V další části hodiny si vyzkoušeli díky webové aplikaci dopravní situace na křižovatkách a v závěru hodiny vyplnili test ze znalostí pravidel silničního provozu, které by jako chodci a cyklisté měli znát.
Děti se do hodin dopravní výchovy zapojily se zájmem a doufám, že informace a poznatky, které získaly, pro ně byly přínosem a budou se jimi řídit i v běžném životě.

Mgr. Miloslava Peňázová

Bře 12 2017