Důležité informace k přijímacímu řízení na SŠ v r. 2011

Krajský úřad Pardubického kraje zveřejnil přesná pravidla a kriteria pro přijímací řízení na maturitní studijní obory ve středních škol zřizovaných Pardubickým krajem. Pravidla obsahují jednotné termíny přijímacího řízení, strukturu přijímacího řízení (jaké testy, z čeho, za kolik bodů a na jak dlouho), bodové hranice nutné pro přijetí na různé typy středních škol a další informace.

Prostudování materiálu doporučuji nejen všem rodičům žáků 9. ročníku i žákům samotným, ale i rodičům osmáků, které obdobný způsob přijímacího řízení bude s velkou pravděpodobností čekat i v r. 2012.

Materiál ve formátu prezentace *.ppt si můžete prohlédnout zde

Materiál ve formátu *.pdf si můžete prohlédnout zde

Postup podávání přihlášek  i jejich počty se oproti minulým rokům v podstatě nezměnily. Z tohoto důvodu Vám doporučuji seznámit se i s těmito informace, byť vydanými v r. 2010,  ve formátu *.doc nebo ve formátu *.pdf

Mgr. J. Kyncl