Exkurze do Mlékárny Hlinsko

Ve čtvrtek 2.2.2017 se žáci VIII. a IX. třídy zúčastnili exkurze do Mlékárny Hlinsko. Ve vrátnici jsme se zapsali, nafasovali ochranné oděvy a vyzvedl si nás zde výrobně – technický ředitel pan Ladislav Pekař, který nám nejdříve řekl něco o historii vzniku mlékárny, hovořil o systému zpracování mléka, škále produktů, způsobů dopravy výrobků ke spotřebiteli a vývozu produktů do zahraničí. Pohovořil s námi o učilišti, které bude od nového školního roku přijímat učně na obor mlékař a bude připravovat pracovní síly pro tento podnik. Pak jsme se šli podívat přímo do provozu, procházeli jsme jednotlivé výrobny. Nakonec prohlídky žáci obdrželi sladkou odměnu v podobě tub a krabic ochuceného mléka. Podrobněji o této exkurzi se můžete dočíst v dalším čísle časopisu Škrob.

Mgr. Lenka Beniačová

Úno 07 2017