Exkurze do Muzea knihy

Ve dnech 28. 4. a 29. 4. jsme navštívili Muzeum knih ve Žďáru nad Sázavou. Tato exkurze byla jednou z akcí projektu Podpora čtenářské gramotnosti na ZŠ – "Čteme pro radost".

Děti z první až páté třídy si prohlédly Muzeum knihy, které je od roku 1957 umístěno v zámku Kinských. Tato stálá expozice Národního muzea charakterizuje vývoj knihy, knihtisku a knižní kultury, je řazena do 8 celků, chronologicky na sebe navazujících. Starší žáci si mohli vyzkoušet i samotnou výrobu knihtisku.

Další fotografie najdete v naší fotogalerii

Po prohlídce muzea jsme vystoupali na Zelenou horu a prohlédli si Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého – symbol legendárního světce a geniálního českého architekta s italskými předky Jana Blažeje Santiniho – Aichla. Kostel je postaven ve stylu barokní gotiky a je pro svou jedinečnost od roku 1994 zařazen mezi památky zapsané do Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Poděkování patří všem sponzorům, kteří přispěli na tuto pěknou akci pro děti. Z jejich finančních darů bylo hrazeno: vstupné do Muzea knihy pro žáky a náklady na dopravu.

za vyučující Mgr. Věra Novotná

Kvě 15 2009