Finále recitační soutěže

V pátek 5.12.2008 se uskutečnilo finále recitační soutěže žáků prvních, druhých a třetích tříd ZŠ Krouna a ZŠ Svratouch pod názvem "KOLIK BAREV ZIMA MÁ?". Slavnostně vánočně vyzdobený sál přístavby školy hned ráno přivítal více než 30 finalistů, kteří do závěrečné části soutěže postoupili z jednotlivých třídních kol, které proběhly v minulých dnech. V hledišti se pak sešli jak jejich spolužáci, kteří buď nesoutěžili nebo do finále nepostoupili, a také někteří rodiče či jen běžní občané. V odborné porotě zasedli Mgr. E. Pejchová a Mgr. R. Tlapák a finále mohlo začít.
Děti s větší či menší trémou, ale všechny s velikou snahou, odvedly velmi pěkné výkony a vybrat nejlepší z nich bylo velmi obtížné.

Porota nakonec rozhodla následovně:

1. místo   Veronika Brožková, II. tř. ZŠ Krouna
    Pavlína Svatoňová, I. tř. ZŠ Krouna

2. místo   Adéla Zrníková, III. tř. ZŠ Svratouch
    Pavel Vít, I. tř. ZŠ Krouna

3. místo   Karolína Pímová, I. tř. ZŠ Svratouch
    Martin Doležal, III. tř. ZŠ Krouna

Drobné ceny ale nedostali jen vítězové, nýbrž všichni odvážní soutěžící.
A aby toho nebylo málo, objevil se zčistajasna mezi soutěžícími a diváky Mikuláš s andělem a čertem. Děti rázem ztichly a ochotně i mimo soutěž odříkávaly básničky a říkanky. A ty zlobivější slibovaly, že se určitě polepší.
Za skvělou organizaci patří poděkování třídním učitelkách 1. až. 3. třídy Mgr. V. Novotné, Z. Novákové a Mgr. H. Šmahelové.

Další fotografie (více než 60) najdete v naší fotogalerii

Mgr. J. Kyncl