GO pobyt VI. třídy, Daňkovice, 13.-14.9.2012

GO pobyt šesté třídy v Daňkovicích

Penzion Selský dvůr je již několik let ideálním místem pro naše aktivity na počátku každého šestého ročníku. Opustit školní lavice, byť jen na dva dny, je přece bezva a tak ani uplakané čtvrteční ráno (13. 9.) neodradilo 24 žáků šesté třídy s panem učitelem Tlapákem a paní Svatoňovou, aby se již tradičně vydali na zážitkový pobyt v rámci protidrogové prevence do Daňkovic.

Po pěším přesunu do Svratky jsme nejdelší část cesty absolvovali autobusem. Ve Sněžném se počasí trošku umoudřilo a zbylé tři kilometry jsme zvládli suchou nohou. Kolem poledne jsme podle plánu dorazili na místo. Rychle jsme se ubytovali v krásně zmodernizovaných pokojích se sprchou a toaletou. Vyhlášená kuchyně opět nezklamala a pan Tlustoš velmi ochotně plnil všechna přání.  Odpolední aktivity byly zaměřeny na týmové hry, ekohry a výtvarné soutěže. Po večeři žáci absolvovali dopravní testy a zbylý čas do večerky trávili hraním stolního tenisu, společenských her, sledováním TV apod.

Ráno jsme všichni vstali před sedmou hodinou. Před snídaní jsme si zabalili batohy a uklidili pokoje. Vydatná a chutná snídaně, vyhlášení a předání cen, pár posledních fotografií a už se musíme vydat na cestu.  Slunné počasí nás potěšilo a náladu nám nezkazilo ani pár kilometrů pěšky. Ke škole jsme dorazili trošku unavení, ale obohaceni o nové zážitky.

Mgr. Roman Tlapák

Zář 18 2012