GO pobyt žáků VI. třídy

Stalo se již tradicí, že žáci šestého ročníku na počátku školního roku vyrazí na dvoudenní výjezd, jehož účelem je seznamení se s novým třídním učitelem a stmelení kolektivu při nástupu na druhý stupeň základní školy. Také letos 8. a 9. září nezasedli žáci šestého ročníku do svých lavic, ale s chutí vyrazili na dvoudenní zážitkový pobyt do Daňkovic.  Již řadu let  tento kurz patří do  školního Minimálního protidrogového programu. O pobytu v Daňkovicích napsala žákyně šesté třídy Lucie Drahošová.

8. 9. 2011 jsme se sešli na zastávce v Krouně, odkud jsme jeli autobusem do Svratky. Dál jsme měli pokračovat pěšky, ale protože začínalo pršet a mraky se tvářily přímo zlověstně, raději jsme počkali na autobus.

Autobus nás zavezl do Sněžného a odtamtud jsme již museli šlapat do Daňkovic pěšky. Protože naše pěší túra byla zkrácena, dorazili jsme do penzionu o něco dříve a museli jsme čekat, než odjedou hosté, kteří zde pobývali před námi. Pro zahřátí jsme dostali horký čaj. Seděli jsme v jídelně a asi po hodině pro nás přišel pan učitel a řekl nám, že už můžeme jít obědvat a potom půjdeme ven. K obědu byla česneková polévka a svíčková s knedlíkem.

Po obědě jsme vystoupali na Buchtův kopec, kde jsme viděli radarovou stanici na řízení provozu letadel. Cestou tam i zpět některým z nás zbyl čas i na různé hry a škádlení.

Když jsme se vrátili do penzionu, museli jsme ještě chvilku počkat a potom jsme se nastěhovali do pokojů. Před večeří jsme vyrazili na fotbalové hřiště, kde jsme hráli různé týmové hry a přitom se seznamovali s novými spolužáky.

K večeři jsme si pochutnali na smaženém sýru s hranolky. Po večeři se většina z nás převlékla do pyžam a šla na pyžamovou párty, která se konala na jednom z pokojů.

Ráno jsme se zabalili, šli na snídani a po vyhodnocení včerejších soutěží dostali drobné ceny a diplomy. Nakonec jsme popadli batohy a šlo se do Sněžného, odkud jsme se autobusem přesunuli do Svratky. Do Krouny jsme poté pokračovali pěšky. Cesta byla náročná, ale i přes to, že jsme se vrátili unaveni, přinesli jsme si s sebou plno zážitků.

 

 

 

 

 

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 

 

 

 

 

Lucie Drahošová, VI. tř., Mgr. Josef Kyncl, Mgr. Petr Schmied

 

Událost je ukončena.

Datum

Zář 09 2011
Expired!

Leave a comment