Halloween v hodinách angličtiny

Svátek Halloween, který připadá na 31. říjen. Má velmi bohatou historii. Jeho kořeny sahají až do dob Keltů, kdy tito lidé slavili svátek Samhain, spojený s koncem období hojnosti a začátkem zimy. Keltové věřili, že v den Samhaie se duše zemřelých vracely zpátky na zem. Proto při oslavách zapalovali ohně, obětovali zvěř a převlékali se do různých masek.

I žáci VII. a IX. třídy se oblékli do masek a v hodině angličtiny oslavili tento svátek. Do hodin si jednotliví žáci připravili pro své spolužáky zajímavé úkoly, tajenky, otázky a interaktivní materiály. Nesmělo chybět ani občerstvení. Napekli perníčky ve tvaru dýní, připravili párečky "a lá prsty", nechyběly dobroty v podobě duchů, čarodějnic, upíří zuby a další. I výzdoba třídy se jim moc povedla. Při vstupu do učebny jazyků jste se ocitli jako ve strašidelném domě plném upírů, kostlivců, netopýrů, čarodějnic a vyřezaných dýní.

Kromě zážitků z této hodiny si samozřejmě odnesli i znalosti o tomto svátku, který se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu, aj.

Zajímavé materiály připravené žáky si můžete i prohlédnout:

– křížovka (*.pptx); autor Radka Kusá, IX. tř.

– prezentace (*.notebook; *.pdf); autor Tereza Kavková, IV. tř.

Helena Boušková

Říj 31 2012