Halloween v páté třídě

Halloween v páté třídě

V úterý 27. října 2009 se třída páťáků změnila v tajemnou místnost plnou kouzel, strašidel, čarodějnic, duchů, pavouků a dýní. Místo žáků zasedly do lavic různé nadpřirozené bytosti. První hodinu byl český jazyk. I přes zvláštní kouzelnou atmosféru se procvičovalo doplňování správných předpon do slov umístěných na halloweenské interaktivní tabuli. Při matematice pak strašidla rýsovala trojúhelníky. Jak je vidět, i v kouzelném světě duchů a nadpřirozených bytostí jsou vědomosti nutné. Při angličtině si všichni zasoutěžili. Na jedné straně bojovalo družstvo Mr. Frankensteina (p. uč. Nováková) a na druhé pak družstvo Mrs. Krákavé (p. uč. Žežulková). Při této hodině jsme se také dozvěděli víc o Halloweenu v Anglii. Čtvrtou hodinu jsme vysvobodili ducha slavného King-Konga a popovídali si o dodržování tradic – Halloweenu a Dušiček v České republice. Byl to zajímavý a strašidelný den. Rádi jsme převlékli za strašidla a duchy a domů si odnesli spoustu sladkostí a drobných odměn a již nyní plánujeme nějaký další zajímavý den, na který se budeme moci tematicky zaměřit.

Další fotografie najdete v naší fotogalerii

Mgr. Lenka Žežulková a žáci V. třídy

Říj 31 2009