Halloweenské spaní ve škole

Halloween je svátek, který se slaví 31. října, většinou dětmi, které se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti. Svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu, aj.
V Česku se Halloween moc neslaví. Proto jsme se rozhodli tuto tradici v naší škole zavést. V loňském roce jsme měli Halloweenský projektový den, v letošním roce jsme se dokonce ve škole zabydleli na celou jednu noc.

V pátek 22. 10. se žáci 4. třídy a 5. třídy sešli ve škole v 16. 00 hodin. Všichni přišli v krásných a strašidelných maskách. I paní učitelky trošku zapracovaly na své vizáži a proměnily se v čarodějnice. Čarodějnice, kouzelníci i čarodějové a mágové se v tajném losování rozdělili do dvou družstev. Následovalo mnoho soutěží a her. Jedním z neobvyklých soutěžních úkolů bylo uvaření večeře – Halloweenského kotlíku (recept k poptání u vrchní čarodějnice). Děti se úkolu chopily velice statečně a uvařily snad nejlepší guláše, které jsme kdy všichni jedli. Po úžasné večeři jsme protáhli těla při karnevalovém reji a dalších soutěžích. Pak už jen hoplá do spacáků. Ale to by nebyla strašidelná noc, kdyby nebyla stezka odvahy po budově. Zájemců o stezku bylo víc než jsme očekávali a prošli školou osvětlenou pouze svíčkami, jako by byl bílý den. Ráno jsme společně posnídali a plni dojmů odjely děti s rodiči kolem 9. 00 hodiny domů.

Užili jsme si kouzelné chvíle s kapkou zdravého strachu, velkou hromadou smíchů a spoustou zážitků. Tak zase za rok.

Mgr. L. Žežulková, M. Nováková a Mgr. J. Urbanová

Další fotografie najdete v naší fotogalerii

Lis 05 2010