Informace k distanční výuce v období 26.10. až 6.11.2020

1. V týdnu od 26.10. do 30.10.2020 jsou Ministerstvem školství vyhlášeny týdenní podzimní prázdniny a výuka (a to ani dálkovou formou) v tomto týdnu podle pokynu MŠMT neprobíhá. Souhlasím s názorem části rodičů, že týdenní proluka dále prohloubí výpadky v učivu, na druhou stranu pro část rodičů je dálková výuka velikou zátěží a týden prázdnin jim uleví. Ať tak či onak, je tu pokyn MŠMT, který jasně říká, že v době prázdnin výuka neprobíhá.

2. Na dny 2. a 3.11.2020 jsem kvůli výměně oken ve školní kuchyni, skladech a jídelně vyhlásil mimořádné volno. Zde je situace mnohem složitější, protože:
– přestože harmonogram výměny byl se stavební firmou dojednán již v srpnu, řešíme od středy 21.10. problém dodavatele oken, který oznámil, že do oken do kuchyně, jídelny a skladů nemá skla a montáž je tak s otazníkem; 3 dny se snažím získat jasnou informaci, zda se okna v kuchyni v uvedeném termínu budou měnit nebo ne, odpověď nemám
–  není ani jasné, kdy vláda povolí návrat dětí do školy; největší otazníky jsou nad I. a II. třídou (u starších dětí to asi bude později než od 2.11.2020)
Pokud firma nakonec okna dělat bude a pokud by vláda poslala část dětí od 2.11.2020 do školy, způsobilo by zrušení mimořádného volna problémy se stravováním; pokud nebudou okna nebo bude pokračovat dálková výuka pro všechny, je mimořádné volno zbytečné. Stanovit, jak a co přesně bude, je téměř nemožné. Část rodičů má navíc již na tyto dny s dětmi jiný program.

Shrnutí a další postup:
Platí původní harmonogram, tedy výuka (plošně dálková) končí pátkem 23.10.2020 a bude obnovena ve středu 4.11.2020 formou, která v tu dobu bude nařízena vládou.

Opatření vlády se mění ze dne na den, situace se zateplováním školy bohužel také. Děkuji proto za pochopení.

Říj 22 2020