Informace k nošení roušek od čtvrtka 25.2.2021

Rozhodnutím vlády ČR dochází od čtvrtka 25.2.2021 (resp. od 1.3.2021) ke změnám v používání roušek i ve školách a školských zařízení.

Mateřská škola
Nic se nemění, děti i pedagogičtí pracovníci mohou být bez roušek a bez respirátorů

Základní škola
Na děti do 15 let ani na pedagogické pracovníky v prostorách školy se nově zavedená povinnost respirátorů nebo 2 přes sebe daných roušek nevztahuje, budou moci mít i nadále roušky, ale už pouze zdravotnické (obvykle modré nebo růžové) nebo nanoroušky. Nebudou už moci nosit po domácku šité roušky, šátky, šály ani jiné náhražky. Nejasné je zatím, jaká budou platit pravidla po případném návratu nejstarších žáků, kde část dětí je starších 15 let.

Totéž jako podmínky pro základní školu

Totéž jako pro základní školu

Od 25. do 28.2.2021 platí ještě i přechodné období, během kterého je možné ještě výjimečně místo průmyslově vyrobených roušek používat dosavadní způsoby ochrany.

Úno 23 2021