Informace k obnovení prezenční výuky žáků 1. a 2. ročníku.

Informace k obnovení prezenční výuky žáků 1. a 2. ročníku

Od středy 18.11.2020 bude obnovena prezenční výuka žáků 1. a 2. ročníku. Výuka bude probíhat podle normálního rozvrhu hodin s výjimkou tělesné a hudební výchovy. Hodiny hudební výchovy  a  1 ze dvou týdenních hodin tělesné výchovy využijeme k opakování a procvičování učiva z hlavních předmětů, druhou hodinu Tv využijeme podle počasí k vycházkám. Výuka bude začínat i končit podle normálního rozvrhu a bude probíhat v kmenových učebnách žáků. Povinné bude celodenní nošení roušek (tj. jak o přestávkách ve společných prostorách, tak i během vyučování a i během pobytu ve školní družině) s výjimkou konzumace svačiny a oběda. Je proto nutné žáky vybavit nejméně 2 rouškami (raději však třemi) na den – před svačinou, po svačině a do družiny. V případě textilních roušek je prosím viditelně podepište.

Dálková výuka bude dnem 16.11.2020 (17.11. je st. svátek) pro 1.a 2. ročník ukončena.

Účast žáků na prezenční výuce je jako běžná docházka do školy povinná. Jsme si samozřejmě vědomi skutečnosti, že mohou nastat situace, kdy rodiče vzhledem k epidemiologické situaci budou docházku dítěte do školy považovat za příliš velké riziko (riziková imunita dítěte nebo rodinných příslušníků, společná domácnost s prarodiči, atd.). V tom případě je potřeba dítě z výuky omluvit způsobem jako při běžné nemoci a stejně jako při běžné nemoci zajistit i doplňování učiva (vyzvedávání úkolů a učiva ve škole, sledování úkolů na webu a podobně). Není v silách učitele vést dopoledne řádnou výuku, odpoledne se pak připravovat na další den a ještě pokračovat v distanční výuce.

Školní stravování bude fungovat normálně. Žáci, kteří před uzavřením škol chodili na obědy, budou od 18.11.2020 automaticky přihlášeni ve stejném rozsahu jako před uzávěrou. Pokud vaše dítě před tím chodilo na obědy a nyní na ně chodit nebude, je potřeba ho odhlásit.

Školní družina bude fungovat pro třídy odděleně. Žáci z 1. třídy budou mít družinu v prostorách ŠD1, žáci ze 2. třídy v prostorách ŠD2. Provoz školní družiny bude normální, tj. od 11.05 do 15.30 hodin.

Hygienická opatření budou v obdobném rozsahu jako před uzavřením, tj. dezinfekce rukou při příchodu do školy a do jídelny, opakované dezinfekce společných prostor, časté větrání, atd.

Pokud své děti vozíte ráno do školy autem, věnujte prosím vzhledem k rannímu šeru výšenou pozornost pohybu malých dětí  v prostoru mezi prodejnou Jednoty a školou. Děkuji.

Pro žáky 3. až 9. ročníku dál platí povinnost vzdělávat se dálkovým způsobem tak jako doposud.

Lis 12 2020