Informace k přijímacímu řízení na SŠ

Ve školním roce 2017/18 (tedy pro přijímání do prvních ročníků středních škol od 1.9.2018) platí pro přijímací řízení až na pár výjimek stejná pravidla jako v minulém školním roce.

Níže uvedené prezentace obsahují důležité informace pro zejména pro žáky 9. ročníku přijímací a jejich rodiče.

Nejdůležitější údaje a termíny:

– využijí-li rodiče možnost podat přihlášku prostřednictvím naší školy, je potřeba vyplněné přihlášky se všemi náležitostmi (např. potvrzení od lékaře) dodat do ZŠ v případě přihlášky na obor s talentovou zkouškou do 20.11.2017; na obor bez talentové zkoušky do 16.2.2018;

– v případě, že si žák bude přihlášku podávat sám je termín podání na obor s talentovou zkouškou do 30.11.2017, na obor bez talentové zkoušky do 1.3.2017, uvedené termíny znamenají, že přihlášky již musí být v SŠ;

– do oborů s maturitní zkouškou se bude konat jednotná přijímací zkouška z Č a M a střední škola ji může dále doplnit o školní část přijímacích zkoušek

– žák může konat jednotnou část zkoušek 2x (na 1. a na 2. škole v termínech podle pořadí škol na přihlášce), přičemž se mu započítává lepší z výsledků

Termíny jednotných zkoušek do čtyřletých studijních oborů s maturitou:

1. termín: 12.4.2018

2. termín: 16.4.2018

náhradní termíny: 10. a 11.5.2018

Prezentace k prohlédnutí nebo ke stažení:

Lis 03 2017