Informace k přijímacímu řízení na SŠ

Ve školním roce 2016/17 (tedy pro přijímání do prvních ročníků středních škol od 1.9.2017) dochází k výrazným změnám v organizaci přijímacího řízení na střední školy. Níže uvedené prezentace obsahují důležité informace pro zejména pro žáky 9. ročníku přijímací a jejich rodiče.

Mezi nejdůležitější změny patří:

– posun termín podání přihlášek na střední školy (do 1.3.2017 musí být již v SŠ)

– nové tiskopisy přihlášek

– žák může konat jednotnou část zkoušek 2x (na 1. a na 2. škole), přičemž se mu započítává lepší z výsledků

– jednotnou část zkoušky musí žák konat ve škole, kterou na přihlášce uvedl na 1. místě

– povinná jednotná zkouška z českého jazyka a matematiky

Termíny jednotných zkoušek do čtyřletých studijních oborů s maturitou:

1. termín: 12.4.2017

2. termín: 19.4.2017

náhradní termíny: 11. a 12.5.2017

Prezentace k prohlédnutí nebo ke stažení:

Říj 19 2016