Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Vážení rodiče,
přestože jsou prázdniny teprve na samém počátku, obrátili se na nás někteří z rodič§ budoucích prvňáčků s dotazy, jaké školní pomůcky bude potřebovat budoucí školák. Písanky, pracovní sešity, učebnice a část výtvarných potřeb zajišťuje pro žáky škola, děti část věcí dostanou zdarma a na část následně v září vybereme peníze od rodičů. Část věcí ale rodiče musí pořídit sami. Následující seznam ale berte pouze jako naše doporučení:

1. školní aktovka
  2. penál: nejméně dvě tužky č. 2 (doporučujeme trojhranné), kvalitní ořezávátko, pastelky (nejlépe trojhranné, běžná sada), gumu
  3. velkou psací fólii – formát A4
  4. desky na číslice
  5. desky na písmenka
  6. desky na sešity (nejlépe lehké průhledné desky formátu A4, které se zavírají stiskacím patentem nebo gumičkou)
  7. vybavení na tělesnou výchovu: tepláky, mikina, tričko, cvičky, obuv na cvičení venku, švihadlo
  8. pomůcky na výtvarnou výchovu: dostatečně velký kufříček, vodové barvy, alespoň dva ploché štětce (např. č. 6 a 2), kelímek, hadřík, základní sada temperových barev (lépe se nám osvědčily barvy české výroby), voskovky, lepidlo, nůžky, základní sada modelíny (nejlépe dvě, opět bychom se přimlouvali za české výrobky). Nekupujte ubrus na stůl a paletu. Ubrus nám nahradí staré noviny, paletu pak tvrdý karton.
  9. dva malé obaly na sešity – formát A5 (obal na písanku a prvouku). Nákup zbývajících obalů odložte až na počátek září, kdy děti dostanou domů všechny pracovní sešity. Vzhledem k tomu, že rozměry sešitů jsou rozdílné, je nutné každý sešit změřit a zakoupit obal přímo na daný titul.
  10. obal na žákovskou knížku

Není nutné, abyste kupovali počítadla. Škola zakoupila pro žáky I. ročníku velmi pěkná počítadla do 20.

Veškeré potřebné informace se dozvíte 1. září při zahájení školního roku a na první třídní schůzce, která proběhne pravděpodobně hned 2. září od 14 hodin. V případě potřeby kontaktujte třídní učitelku Mgr. Věru Novotnou – vera.novotna@zskrouna.cz

Mgr. Josef Kyncl; Mgr. Věra Novotná

Čvc 13 2021