Informace pro rodiče žádající o ošetřovné

V příloze je dokument Ministerstva práce a soc. věcí k postupu rodičů, kteří budou žádat o ošetřovné. Vyplývá z něj následující postup:

1. zaměstnance (rodič) by měl informovat zaměstnavatele, že zůstává s dítětem doma
  2. školy by už neměly potvrzení ošetřovného vystavovat (novela zákona zavádí tzv. krizové ošetřovné)
  3. zaměstnanec pak zaměstnavateli předá ” Žádost o ošetřovné z důvodu uzavření školského zařízení.” Tuto žádost by si měl stáhnout ze stránek České správy sociálního zabezpečení, která nyní  připravuje nový, jednodušší formulář žádosti.

Dokument MPSV

Mgr. Josef Kyncl