Jarníček – sbírka básní – výzva

Jarníček

Tradicí se již stalo každoroční vydávání sbírky vlastních básniček žáků školy. Počínaje školním rokem 2006/07 každoročně vydáváme sbírku věnovanou básním na určité roční období.

2006/07   vyšel Podzimníček
      2007/08   vyšel Letníček
      2008/09   vyšel Zimníček
      2009/10   vyjde Jarníček

Aby kolekce básniček našich dětí byla úplná, zbývá nám tedy ještě v letošním školním roce vydat "Jarníček". A aby vám psaní básniček s jarní tématikou šlo lépe od ruky, bude vás možná zajímat:

• máte poslední šanci přispět svou básničkou do školní sbírky a mít tak vlastní památku, protože další sbírku budeme vydávat až za několik let

• můžete vyhrát – každý nějakou drobnost, nejlepší autoři zajímavé ceny

• každý, kdo přinese svoji vlastní básničku, dostane od svého učitele češtiny jedničku do žákovské knížky!!! To snad už za trochu té námahy stojí, co říkáte?

Co pro to tedy musíte udělat?

Je to strašně jednoduché. Nejpozději do 16. dubna přinést paní učitelce Žežulkové do V. třídy svoji básničku. Nejhezčí z nich získají zajímavé ceny, autoři všech potom určitě alespoň nějakou drobnost.

Mgr. L. Žežulková, Mgr. J. Kyncl

Bře 22 2010