Jméno vodníka

Vodník sedící na stromě pod obecním úřadem a střežící řeku Krounku konečně dostal svoje jméno. Zastupitelé obce na svém jednání dne 28.6.2010 posoudili návrhy vzešlé z ankety mezi dětmi školy i širokou veřejností (více zde ) a po dlouhé diskuzi a s přihlédnutím ke skutečnosti, že každý, a to i vodník, musí mít své jméno, rozhodli, jedno z navržených jmen vodníkovi dali a on jej s pro vodníky typickým klidem přijal.
O hlasování byl pořízen zápis a také záznam do kroniky obce Krouna.

Asi Vás teď bude zajímat, jak se vodník ode dneška jmenuje. Po dohodě mezi ním a zastupiteli si na odpověď ale budete muset počkat až do zahájení nového školního roku, kdy proběhne slavnostní odhalení desky s jeho jménem a také naučné tabule popisující řeku Krounku od pramene přes povodí, flóru až po faunu v jejím okolí. Při této příležitosti bude také předána cena autorovi (autorům) vítězného jména.

Čvn 28 2010