Koncert kontrabasového kvartetu

V pondělí 14. 11. 2016 se uskutečnily v přístavbě naší školy dva koncerty. Kontrabasový kvartet „Bumblebass”, složený ze žáků a absolventů Konzervatoře Pardubice (Petr Pavlíček, Jan Hrubeš, Ondřej Sejkora, Michal Hromádko), v prvním vystoupení hrál pro žáky 1. stupně melodie z dětských filmů a večerníčků. Vedoucí kvarteta, Jan Hrubeš, navázal okamžitě s dětským publikem kontakt, atmosféra v sále byla úžasná. Děti hádaly názvy skladeb a na závěr si každý žáček mohl zkusit zahrát na kontrabas. Ve druhém vystoupení pro II. stupeň kvarteto hrálo asi 50 minut známé filmové melodie. Za svůj výkon byli hráči odměněni velikým potleskem a obecenstvo si vynutilo dvakrát přídavek.

Mgr. Lenka Beniačová

Lis 16 2016