Koncert pardubické filharmonie

Dne 9. 1. 2020 se v přístavbě ZŠ Krouna uskutečnil koncert na téma: „Jazz a rock, seznamte se, prosím.” Šestice filharmoniků z Komorní filharmonie Pardubice představila žákům v rámci pořadu mezníky jazzové a rockové hudby 20. století. Účinkovali: Libor Ježek – housle, Petr Vrána – housle, Petr Klas – viola, David Matoušek – violoncello, Lubomír Hron – trubka, Pavel Merta – saxofon, který měl současně průvodní slovo.  Ukázky stylů a jednotlivých hudebních vln například: spirituálu, ragtimu, swingu, soulu, bluesu, rock´n´rollu, pop rocku, hard rocku, od těch nejznámějších sólových zpěváků a skupin, doplnili hudebníci také převleky, aby přiblížili charakter těchto různých dobových etap.  Koncertu se zúčastnili žáci od 4. do 9. třídy, moderní hudba je jim blízká, pořad se proto všem velmi líbil.

Mgr. Lenka Beniačová

Led 14 2020