Krajská konference o interaktivní výuce

Krajská konference o podpoře interaktivní výuky,
Krouna, 6.11.2008

Ve čtvrtek 6.11.2008 uspořádala naše škola ve spolupráci s firmou AV Media Praha krajskou konferenci o podpoře interaktivní výuky. Navázali jsme tak na loňský 1. ročník a vytvořili tak vlastně tradici, ve které bychom chtěli pokračovat i v dalších letech. Zatímco konference v r. 2007 byla tematicky zaměřena zejména na ukázky využití interaktivní tabule přímo v reálné výuce s žáky s cílem seznámit účastníky s možnostmi, které tato technologie do výuky přináší, konference v r. 2008 byla již ryze pracovní. Účastníci si v 5 různých pracovních skupinách navzájem vyměňovali zkušenosti, metody, nápady a postupy při přípravě i praktickém použití interaktivních výukových materiálů. Nezáleželo přitom vůbec na tom, kdo je naprostý začátečník nebo kdo je pokročilý uživatel. V každém představeném výukovém materiálu bylo možné najít nějakou inspiraci, novinku, zajímavé technické nebo metodické řešení a každý z účastníků si tak mohl vybrat přesně to, co ho zajímalo. Každý také mohl navštívit a účastnit se práce ve kterékoliv pracovní skupině. Program byl navíc obohacen o ukázky interaktivních učebnic a jiných výukových materiálů z produkce nakladatelství FRAUS.
2. ročníku krajské konference se zúčastnilo téměř 80 pedagogů z 33 škol a vzdělávacích institucí nejen kraje Pardubického, ale i přilehlých částí kraje Olomouckého a kraje Vysočina. Oproti r. 2007 se přitom jednalo o přibližně 60% nárůst zájmu. A právě tato skutečnost a věříme, že i spokojenost většiny účastníků konference, nás pro další ročník zavazuje k maximálnímu nasazení při přípravě a další realizaci. Jako perlička pak již vyznívá skutečnost, že v jeden okamžik bylo u školy zaparkováno 42 vozidel účastníků a hostů konference a množství osob i aut vzbuzovalo nemalý zájem občanů Krouny i běžných provozních návštěv školy.

Ke stažení: program ; pozvánka .

Lis 08 2008