Krounská škola reprezentovala ČR

Ve čtvrtek 7. 5. 2009 se v kulturním a společenském středisku v Prievidzi ve Slovenské republice konala konference s názvem: „Učíme se pre život, učíme se moderne“, která se zabývala problematikou zavádění nových technologií a metod  do vyučovacího procesu, využití interaktivních tabulí a PC ve vyučování v ZŠ  i tvorbě aktivit pro děti v MŠ.

Konference se zúčastnilo asi 400 pedagogů ze slovenských základních a mateřských škol, Ing. Ján Turčan, zplnomocněnec vlády SR pro územní samosprávu, RNDr. Viera Bláhová, státní poradkyně v oblasti IKT a další hosté, kteří  prosazují  v rámci nového slovenského školského zákona informatiku a IKT do vzdělávacích programů a spoluvytvářejí legislativu k prosazení myšlenek moderního vyučování. Jako hosté zde vystoupili a předváděli technologické novinky zástupci společností Copia Slovakia – Bánská Bystrica, Stiefel Eurocart – Bratislava, Microsoft Slovakia – Bratislava a zástupci firmy Promethean.

Vzhledem k úspěchům, které jsme  dosáhli  s výukovými materiály na podzimní soutěži o nejlepší výukový materiál pro tabule ActivBoard, byla naše škola pozvána paní Dr. Václavou Juríkovou z odboru školství v Prievidze na ukázkovou prezentaci svých materiálů pro toto široké fórum. V hlavní části prezentovala svůj projekt „1 000“ tabulí pro 4. třídu“ p. uč. Beniačová a do odpolední pracovní dílny připravila prezentaci „ Komplexní využití interaktivní tabule  pro vyučování“ a také p. uč Hana Šmahelová zde prezentovala v dílně přírodních věd svůj projekt „Enviromentální výchova na 1. stupni“. Obě pak poskytly rozhovor redaktorům slovenského rozhlasu.

Celý program konference je k dispozici zde .

Slovenští kolegové projevovali veliký zájem o naše výukové materiály, byli velmi milí a vstřícní. Navázali jsme několik kontaktů s učiteli ze základních škol v Prievidzi a okolních měst a chceme nadále s nimi spolupracovat, vyměňovat si zkušenosti nejen v oblasti interaktivního vyučování a vzdělávání, ale vytvořit podmínky  i pro seznamování našich žáků s historií, kulturou, tradicemi, přírodními krásami Slovenska například vzájemnými výměnnými pobyty dětí.

Další fotografie najdete v naší fotogalerii

Mgr. Lenka Beniačová

Kvě 11 2009