Lyžařský výcvik VII. tř., Daňkovice

Lyžařský výcvik VII. třídy

Už od začátku školního roku jsme doufali, že budeme mít sníh a to se nám také vyplnilo. Na rozdíl od minulého ročníku, který měl spíš turistický zájezd, jsme my měli opravdu lyžařský výcvik, který probíhal asi takhle:

Dopoledne 9. února se skoro celá naše třída s p. uč. Sádovskou a p. uč. Broulíkovou sešla ve Svratce na náměstí, kde nám zaměstnanci obecního úřadu vyzvedli naše zavazadla a také běžky, které dopravili do Daňkovic. Před jedenáctou hodinou jsme autobusem odjeli do Sněžného, ze kterého už jsme do Daňkovic museli pěšky. Když jsme dorazili do penzionu Selský dvůr, přidělily nám paní učitelky pokoje, do kterých jsme se následně rozešli, abychom si vybalili věci. Pokoje byly celkem velké a útulné.

Pokaždé jsme si pochutnávali na dobrém jídle a to třeba na řízcích, na smaženém sýru, svíčkové, vývaru s nudlemi, ale také na pestrých snídaních. Na běžkách jsme většinou jezdili 2 hodiny dopoledne a 2 hodiny odpoledne. Také jsme na nich dělali různé soutěže a hlavní závod, ten byl ve čtvrtek odpoledne. Vyškrábat se nahoru na louku nebylo pro nás snadné, takže jsme si nahoře museli dát chvilku pauzu, jinak by naše závodní časy byly asi katastrofické. A další soutěž byla o nejlepší pokoj, celý týden jsme totiž sbírali body za úklid, noční klid, lyžování a za různé menší soutěže. Každý pokoj musel vymyslet své jméno a vytvořit tabulku na body. Pravidelně jsme také chodili ven se koulovat nebo jezdit na pekáčích, které nám koupily paní učitelky v Novém městě na Moravě, když jsme vyrazili ve středu na prohlídku lyžařského muzea. Ve čtvrtek za námi přijeli pan ředitel a paní zástupkyně.

Ani jsme se nenadáli a přišel pátek, den našeho odjezdu domů. Takže jsme se naposledy nasnídali, vzali svá zavazadla a běžky k hlavnímu vchodu a čekali, až si pro všechny věci zase přijedou z krounského obecního úřadu. A my opět pěšky vyrazili do Sněžného. Pak autobusem do Svratky, ze Svratky do Hlinska a odtud do Krouny. Tam jsme si ve škole vyzvedli kufry, tašky a běžky. No a už zbývalo jen dojít nebo dojet domů.

Text_ Pavlína Svatoňová, VII. tř.; foto Mgr. Jana Sádovská + Mgr. Jitka Broulíková

Úno 15 2015