Lyžařský výcvik VII. třídy 2012

V týdnu od 13. do 17. února 2012 proběhl lyžařský výcvik žáků sedmé třídy v Daňkovicích. Počasí letos dětem přálo a tak ke slovu přišly lyže, hůlky, rukavice, čepice a u některých u spousta odvahy.

Lyžařský výcvik 2012

V pondělí 13. února jsme se po sedmé hodině sešli s paní učitelkou Urbanovou, Broulíkovou a s paní Balounovou před budovou školy. Věci a lyže jsme naložili do auta, které nám je odvezlo do Daňkovic. Společně jsme došli na autobusovou zastávku a autobusem jeli až do Svratky, kde jsme hned přestoupili do autobusu, který nás odvezl do Sněžného. Odtud jsme vyrazili pěšky do Daňkovic. Ubytovat jsme se stihli  ještě před obědem a hned odpoledne jsme vyrazili na lyže.

Úterý:  Dopoledne a odpoledne jsme byli lyžovat, večer se našel čas i na nějaké ty soutěže.

Středa:  Ten den  nebylo nejlepší počasí, na pokojích  nám skoro celý den nešel proud, proto jsme se po obědě vydali na procházku do Sněžného, kde jsme zašli do cukrárny na čaj a něco dobrého na zub.

Čtvrtek:  Celý den chumelilo, proto jsme lyžovali jen krátce a čas jsme využili hraním stolního tenisu, který nás moc bavil. Večer bylo vyhodnocení soutěží.

Pátek:  Sbalili jsme si věci, uklidili pokoje a následovala cesta pěšky do Sněžného, poté autobusem do Svratky a odtud jsme jeli na lyžích až do Čachnova, protože se počasí zhoršilo, docela jsme uvítali, když nás pan starosta odvozil autem do Krouny, kde na nás už čekali rodiče.

Myslím, že se lyžařský výcvik každému líbil a všichni máme spoustu nových zážitků. A vzhledem k tomu, že některé třídy před námi nemohly lyžovat, protože nebyl sníh, tak nám určitě přálo i štěstí, protože letos jsme lyže opravdu využili díky bohaté sněhové nadílce.

Text: Simona Pešková, VII. třída

Úno 18 2012