Mikuláš, anděl, čerti a betlém

Mikuláš, andělé, čerti a betlém 2010

Zatímco v posledních třech letech počasí na začátku prosince připomínalo spíše podzim, letos zima udeřila naplno s počátkem Adventu a tak i Mikuláš, andělé a čerti si v pátek 3.12.2010 připadali jako ve správnou chvíli na správném místě. Již od rána to ve škole tak nějak zvláštně šumělo a když se po první hodině po školních chodbách začalo rozléhat řinčení řetězů a blekotání čertů, v nejednom žáčkovi to aspoň trošičku škublo.
Stejně jako v minulých letech, i letos připravili žáci IX. třídy pro své spolužáky hezkou podívanou. Nechyběl Mikuláš, andělé a spousta čertů. A k tomu všemu samozřejmě neodmyslitelné řinčení, blekotání a černění. I Letošní deváťáci si navíc opět zaslouží velkou pochvalu – nenadělali po škole nepořádek.

Víte ale, kde se tato oblíbená tradice vzala? Pokud ne, přečtěte si zde několik informací, které jsme publikovali již loni.
 
 
Ve vstupních prostorách školy je také již od 1. adventní neděle instalovaný betlém z figur v životní velikosti. Prohlédnout si ho můžete kdykoliv během provozu školy, a to až do pátku 17. prosince 2010.  
 

Mgr. Josef Kyncl

 

Událost je ukončena.

Datum

Pro 04 2010
Expired!

Leave a comment