Nepořádek na dětském hřišti

Nepořádek na dětském hřišti!!!

Prosím všechny rodiče, kteří se svými dětmi chodí na dětské hřiště u školy, případně i další návštěvníky a samozřejmě i samotné děti, aby se na dětském hřišti a v jeho okolí snažili udržet pořádek.

Každý den v rámci úklidu sesbíráme nejméně půl kbelíku odpadků – papírky od bonbónů, sušenek a jiných sladkostí, tyčky od lízátek, papírové kapesníky, PET lahve, plechovky od coca-coly a také nedopalky od cigaret (připomínám, že na hřišti je zakázáno kouřit). Přímo na hřišti je přitom nový odpadkový koš. Na záběrech z kamery opakovaně vidím dospělé, kteří se usadí na lavičku, zapálí si cigaretu a po jejím dokouření nedopalek hodí pod sebe na zem.

Není v našich silách tímto tempem nadále udržovat pořádek! Nejsme tu od toho, abychom donekonečna po někom uklízeli! To je skutečně tak velký problém udělat 4 kroky k odpadkovému koši? Skutečně není možné napomenout své děti, aby odpadky odnesly do koše? Opravdu chcete, aby si Vaše děti hrály v nepořádku?

Velmi mne mrzí, že musím tento text psát. Z dětského hřiště jsem měl a mám velikou radost, nyní mi ji ale kazí dojem, že jej někteří lidé začali brát jako naprostou samozřejmost a spoléhají na to, že jejich nepořádnost a hulvátství bude stále někdo donekonečna uklízet. Že dětské hřiště berou jako samozřejmost, které již není potřeba si vážit. Mám pocit, že tito nepořádníci by asi chtěli, aby si děti hrály na ulici na asfaltu.

Upozorňuji, že pobyt osob na hřišti je nahráván kamerou, která zabírá celé hřiště (nejen tedy to, co zabírá webová kamera). Děti dělající nepořádek můžeme a budeme vychovávat, ale dospělé, kteří bezostyšně odhazují "vajgly" na zem, pokud se sami "nechytnou za nos", začneme postihovat – záběry jejich nepořádnosti budeme zveřejňovat na internetu a následně je budeme i pokutovat v souladu s obecní vyhláškou.

Kvě 11 2011