Noc ve školní družině

Noc ve škole

Děti ze školní družiny měly letos předvánoční čas zpestřený akcí "Noc ve škole". Proběhla v pátek 14. a v sobotu 15. prosince. A nešlo jen o obyčejné přespání ve škole. Děti se nejprve zapojily do soutěží, které pro ně v rámci "své" diskotéky připravili žáci IX. třídy. Kromě tancování se tak děti dostatečně vydováděly i jinými aktivitami. Poté, okolo šesté hodiny večerní, následovala večeře, kterou bylo dětmi snad nejmilovanější jídlo – pizza.

Po večeři si děti chvilku odpočinuly a následovala příprava na stezku odvahy ztemnělou školou. Během ní děti po dvojicích a s baterkami procházely školou a sbíraly razítka z různých stanovišť. Kromě samotného strachu ze tmy zpestřovala stezku odvahy i Bílá paní, strašidelná hudba a všelijaké podivné zvuky linoucí se ze zvukové aparatury z šaten a blikající svíčky po chodbách. Nebylo tak proto ani divu, že ne každý našel odvahu projít celou trasu, a že škola byla plná dětského pištění a vřískání, ale i smíchu.

Kolem deváté večer se potom děti začaly chystat k noclehu v sálu přístavby, ve kterém jsme jim k usínání promítali na velké plátno hezkou pohádku "Tajemství staré bambitky".

Sobotní ráno pak bylo ve znamení snídaně, balení si věcí, úklidu a her. A samozřejmě čekání na rodiče, kteří si děti před obědem vyzvedávali.

text: Mgr. Josef Kyncl; fotografie Štěpán Kněžour

Pro 15 2012