Okresní kolo dějepisné olympiády

Ve středu 1.2.2012 se v Domě dětí a mládeže v Chrudimi uskutečnilo okresní kolo dějepisné olympiády. Téma letošního ročníku bylo "V bohatství i chudobě aneb Osobnosti k nezaplacení"

Propozice soutěže najdete zde .

Soutěže se zúčastnilo 24 žáků z 10 škol základních škol a víceletých gymnázií celého okresu.

Žáci naší školy dosáhli velmi pěkných výsledků:
Filip Lédl, VIII. tř., se umístil na 11. místě
Monika Novotná, VIII. tř., se dělí o 17. až 18. místo

Pro všechny, kteří by se domnívali, že umístění uprostřed "startovního pole" zase tak velkým úspěchem není, podotýkám, že naši žáci jsou teprve v osmé třídě, zatímco většina ostatních soutěžících jsou žáky tříd devátých, tedy jsou o rok starší. Navíc, není důležité zvítězit, ale zúčastnit se.

Všem žákům děkuji za velmi dobrou reprezentaci školy a odvedenou práci.

Poděkování však patří i Mgr. Janě Sádovské, která je na olympiádu připravovala.

Úno 03 2012