Oslavy 50. výročí zahájení výuky v budově ZŠ Krouna

V letošním roce uplyne 50 let od doby, kdy byla v současné budově školy zahájena řádná výuka. Připomenout si spolu s bývalými žáky, zaměstnanci i širokou veřejností toto kulaté výročí chceme několika akcemi, jejichž hlavní část proběhne ve dnech 27. a 28. června 2009.

Oslavy budou oficiálně zahájeny v sobotu 27. června 2009 ceremoniálem v areálu školy spojeným s oslavami 660. výročí první písemné zmínky o obci Krouna.

U příležitosti uvedeného výročí naše škola pořádá:

výstavu Škola základ života
výstava mapuje uplynulých 50 let z pohledu života školy (fotografie, seznamy žáků a zaměstnanců, dobové dokumenty a podobně). Pozvánku ve formátu PDF si můžete stáhnout zde . Výstava proběhne v budově školy a bude slavnostně zahájena v sobotu 27. června 2009 v 15.30 hodin po úvodním ceremoniálu před budovou školy. Otevřena bude v sobotu 27. června do 19.00 a v neděli 28. června od 10.00 do 17.00 hodin

výstavu žákovských výtvarných prací
výstava proběhne v budově školy a bude slavnostně zahájena taktéž v sobotu 27. června 2009 v 15.30 hodin po úvodním ceremoniálu před budovou školy; otevřena bude stejně jako výstava o historii školy

výstavu historie dětských hraček
výstava proběhne v prostorách školní družiny a přiblíží hračky, s nimiž si hrály děti během uplynulých 50 let;  otevřena bude stejně jako výstava o historii školy

Den otevřených dveří
společně s uvedenými výstavami bude škola a její učebny v uvedenou dobu otevřena veřejnosti

Pamětní keramické plakety
budou v prodeji během uvedených výstav (cena 10,- Kč)

Nástěnný kalendář z žákovských výtvarných a literárních prací
bude v prodeji od pondělí 15.6.2009 v ředitelně školy a dále pak během uvedených výstav (cena 180,- Kč)
Ukázky z kalendáře (pro zvětšení klepněte na obrázek):

Výroční psací potřeby
budou v prodeji oběhem uvedených výstav (cena 30,- Kč)

Srdečně Vás zvu k návštěvě školy a shlédnutí instalovaných výstav i vnitřních prostor.

Mgr. Josef Kyncl, ředitel školy

Čvn 08 2009