Ozdravný pobyt Chorvatsko

Ozdravný pobyt Chorvatsko, 2016

Naše škola tradičně organizuje jednou za dva roky zájezd pro žáky k moři do Chorvatska. Tento ozdravný pobyt využívají především děti, které trpí nejrůznějšími alergiemi. Letos se týdenní ozdravný pobyt v Chorvatsku uskutečnil ve dnech 17. 6. – 26. 6. 2016. Tentokrát jsme využili nabídky CK Avanti Tour z Dobrušky a myslím, že jsme udělali dobře, protože jejich služby byly skvělé. Byli jsme ubytováni v nově zrekonstruovaných apartmánech v letovisku Gradac. Objednali jsme si plnou penzi, stravovali jsme se v penzionu Baldo, kuchař vařil skvěle. Počasí nám přálo, jen první den bylo pod mrakem, pak už svítilo sluníčko naplno. Voda byla na začátku pobytu trochu chladnější, ale koupat se dalo. Pak se postupně moře ohřívalo a vzhledem ke stoupajícím teplotám bylo ochlazení ve vodě velmi příjemné. Pláže nebyly ještě přeplněné, a tak se děti mohly ve vodě pořádně vydovádět. V mělkém pásmu blízko břehu si hrály, potápěly se, hledaly mušle, lovily mořské živočichy, nechaly se unášet vlnami, soutěžily v družstvech v rychlosti plavání i na vytrvalost, vyzkoušely na břehu trampolínu. Hojně jsme se všichni občerstvovali výbornou zmrzlinou – s nejrůznějšími příchutěmi. Děti si na pláži i v místě ubytování hrály společně různé hry, uskutečnily turnaje v hraní karetní hry „Prší”, starší žáky zaujaly hry jako:„Jungle Speed” nebo „ Dobble”. Uskutečnili jsme také 2 výlety lodí. V pondělí jsme vyjeli na celodenní výlet s fishpiknikem. Na poloostrově Pelješac jsme se koupali v průzračné vodě, mezitím připravili na lodi oběd. Po návratu na loď jsme jedli výborně okořeněnou pečenou rybu se zeleninou. Dítě, které nechtělo rybu, dostalo kuře. Pluli jsme dál k ostrovu Hvar a pak podél pobřeží domů. Cestou jsme na lodi tančili a zpívali. Druhý výlet jsme realizovali ve středu v podvečer. Pluli jsme podél pobřeží do letoviska Drvenik za doprovodu živé hudby, vraceli jsme se blízko osvětleného pobřeží v noci. Gradac také navštívil investigativní novinář a televizní reportér Josef Klíma, ve středu večer zde měl besedu pro klienty CK Vítkovice Tours v hotelu Neptun. Potkali jsme ho večer na promenádě, ochotně se s námi dal do řeči a rád se s námi vyfotil. Týden utekl jako voda, byl čas na nákup dárků a suvenýrů a odjezd domů.

Mgr. Lenka Beniačová

Čvn 29 2016