Pekelná škola – projektový den

Projektový den III. a IV. třídy – Pekelná škola

V pátek 5. prosince 2014 probíhala u „třeťáků“ a „čtvrťáků“ výuka netradičním způsobem. Třídy pro tento den zůstaly zavřené a přemístili jsme se do sálu v přístavbě, kde na nás čekala čertovská škola. Že vyučování nebude probíhat klasicky, děti poznaly záhy po prvním zvonění. V šatně si je totiž vyzvedly učitelky čertice.

V průběhu dopoledne tak proběhly hodiny: ČERTOVŠTINY, ČERTOVSKÝCH POČTŮ, ANGLIČTINY, ČERTOVSKÉHO TĚLOCVIČENÍ a dalších aktivit.

Malí čertíci byli rozděleni to sedmi skupin, aby prokázali, že skupinová práce jim není cizí a dokážou dobře spolupracovat s vrstevníky, staršími a mladšími spolužáky. Vzhledem k tomu, že si děti samy musely poradit s řešením jednotlivých, někdy i dosti obtížných úkolů, věříme, že získané poznatky mají lépe osvojené, o čemž jsme se všichni přesvědčili již v následujících školních dnech.

V průběhu 2. hodiny k nám zavítala delegace Mikuláše, andělů, čertů a čertic z 9. třídy (všem se nám klepala kolínka a brady při říkankách). Posléze jsme přivítali i naše nejmenší žáčky z 1. třídy, kteří si v naší dílničce vyrobili jednoduchý zápich – čertíka.

Největší legraci jsme si užili při cvičení, kde jsme se vyřádili jako opravdoví čerti. Zatančili jsme si čertovský tanec, zahráli si pravé čertovské kuželky, které se neshazují koulí, nýbrž bramborou – a to není jen tak, však si to doma vyzkoušejte :-D.

Projektový den se nám vydařil a už se těšíme na nějaký další  …

děti a paní učitelky ze III. a IV. třídy

Pro 10 2014