Poslední zvonění IX. tř.

Poslední zvonění se stalo již tradicí pro odcházející žáky deváté třídy. I letos již po třinácté ožila 28. června 2016 Nová scéna na naší škole. Ve dvou představeních devítka předvedla svoje podání "Posledního zvonění".

Úvod nemohl jako obvykle patřit ničemu jinému, než prezentaci fotografií z dětství žáků. A nutno dodat, že letošní prezentace vytvořené (na závěr diváci shlédli ještě jednu věnovanou střípkům z devíti let školní docházky) Anetou Filipiovou byla nejzdařilejší ze všech, které dosud byly předvedeny. Poté však již následoval proud scének a písniček – nosným tématem byly humorné školní situace (svého ztvárnění se konečně dočkal i pan školník) a parodie na návštěvu čínské delegace.

Přímý humor  byl jako vždy okořeněný mnoha kameňáky a také improvizací, kdy se dění na jevišti měnilo z hraného představení na ještě veselejší realitu.

Mezi nejzdařilejší scénky patřilo jistě "čůrání do květináče" včetně závěrečného verše 🙂 nebo čínský balet v podání kluků. Všichni přitom působili jako bezva parta …

Nezbývá tedy, než jim všem znovu popřát do života mnoho úspěchů a těšit se, že i ta další devátá třída bude stejně fajn.

Mgr. Josef Kyncl, Mgr. Lenka Beniačová

Čvn 29 2016