Poslední zvonění IX. třídy aneb Deváťáci ve filmu

Ve středu 27.6.2018 proběhla premiéra zbrusu nového nízkorozpočtového českého filmu Deváťáci ve filmu. Žáci deváté třídy se tímto hraným, téměř hodinovým, snímkem na pomezí komedie a dokumentu originálním způsobem rozloučili se svou docházkou do krounské školy. Již dopředu bylo jasné, že se film nestane kasovním trhákem, což ostatně jeho tvůrci ani nezamýšleli, protože promítání proběhlo pouze dvakrát – dopoledne pro školu a odpoledne pro veřejnost.

A pokud nyní hledáte odkaz ke stažení nebo prohlédnutí filmu, máte bohužel smůlu – měli jste na něj přijít do "kina". Pro opravdu neodbytné ale existuje řešení – zkuste si od někoho z devítky půjčit DVD 🙂

Čvn 29 2018