Představení divadla Drak

V pondělí 6. října 2008 se žáci celého 1. stupně vydali 2 autobusy do nově opraveného Kulturního domu ve Skutči na představení divadla Drak z Hradce Králové – Tajný deník Adriana Molea. Hned po příchodu do sálu se všichni usadili na svá místa a po chvilce se ozval zvonek. Příběh o školákovi Adrianovi Moleovi (13 ¾ let) mohl začít.

Příběh britského školáka, který prožívá soukromé strasti i radosti, lehce paroduje svět dospělých. Adrian je pozorovatelem a komentátorem trablů vlastních i cizích se skvělým smyslem pro humor. Kromě toho je Adrian „majitelem“ psa a rodičů, kteří se nechovají zrovna podle jeho představ.

Komika příběhu je dána dětským pohledem na každodenní trampoty, a takový pohled je zábavný, i když popisuje třeba rozchod matky s otcem. Spolu s hlavním hrdinou jsme prošli několik pikantních rodinných událostí, přátelství s důchodcem, který není zrovna znalý vysokého společenského chování, školní strasti s přísným ředitelem, ztrátu práce Adrianova otce, a nakonec Adrianovo zamilování se do spolužačky. Protože po světě, který je už sám o sobě dost problematický, je přece lepší chodit zamilovaný.

Představení bylo zajímavé. Malé děti nejvíce zaujaly loutky psů. Zdatnější čtenáři si mohou přečíst i další Adrianovy příběhy v knihách Sue Townsendové.

Další fotografie najdete zde .

Mgr. Josef Kyncl

Říj 07 2008