Přijímací řízení na střední školy pro školní rok 2012/2013

Přijímací řízení na SŠ pro školní r. 2012/2013

V přijímacím řízení na střední školy do školního roku 2012/2013 (tj. zejména pro letošní deváťáky) se základní parametry oproti přijímacímu řízení konanému na jaře 2011 v podstatě nezměnily.

I nadále tedy platí, že uchazeči o studium na SŠ mají možnost podat si až 3 přihlášky, přijímací zkoušky na SŠ zřizované Pardubickým krajem budou opět jednotné a budou opět stanoveny minimální bodové hranice potřebné pro přijetí na ten který studijní maturitní obor (tj. žák, který u přijímacích zkoušek dosáhne méně bodů, nebude moci být na tu kterou školu přijat ani kdyby škola měla neobsazená místa).

Přesto se v přijímacím řízení pro r. 2012 objeví několik novinek. První novinkou je stanovení minimálních bodových hranic i pro druhá kola přijímacího řízení. Druhou je zavedení systému stipendií na vybrané učební, resp. studijní obory. Další drobné úpravy jsou pak popsány v dokumentech níže.

Krajský úřad Pardubického kraje již nyní zveřejnil přesná pravidla a kriteria pro přijímací řízení pro šk.r. 2012/2013 na maturitní studijní obory ve středních škol zřizovaných Pardubickým krajem. Pravidla obsahují jednotné termíny přijímacího řízení, strukturu přijímacího řízení (jaké testy, z čeho, za kolik bodů a na jak dlouho), bodové hranice nutné pro přijetí na různé typy středních škol a další informace.

Doporučujeme zákonným zástupcům vycházejících žáků i žákům samotným si tyto informace prostudovat. Zejména v případě žáků, v jejichž rodinách je obtížná ekonomická situace (navíc s ohledem na další zhoršení situace od ledna 2012 – růst DPH u potravy, atd.) by mohly být atraktivní právě obory podporované systémem stipendií.

Přijímací řízení ke vzdělávání ve středních školách Pardubického kraje pro školní rok 2012/2013 (textový materiál)

Přijímací řízení pro školní rok 2012/2013 (prezentace)

Stipendia na SŠ zřizovaných Pk krajem ve šk.r. 2012/2013 (textový materiál)

Stipendia na SŠ zřizovaných Pk krajem ve šk.r. 2012/2013 (prezentace)

Zajímavé informace přináší také materiál

Výsledky přijímacích zkoušek v Pk kraji konaným ve šk.r. 2010/11

V případě, že Vám cokoliv ohledně této problematiky nebude jasné, nebo se budete chtít o možnostech studia svého dítěte poradit, obraťte se na výchovného poradce naší školy Mgr. Janu Sádovskou nebo na vedení školy.

Mgr. Josef Kyncl

Lis 05 2011