Přírodovědná soutěž Zlatý list 2017

Dne 3. května 2017 se žáci naší školy Agáta Chlupáčová, Ondřej Švanda, Martin Zástěra, Tomáš Broulík, Matouš Kysilko a Matyáš Pešek zúčastnili krajského kola přírodovědné soutěže Zlatý list v záchranné stanici a ekocentru Pasíčka u Proseče. Reprezentovalo nás šestičlenné družstvo "Panteři", které se při soutěži rozdělilo na dvě tříčlenné hlídky. Výsledky obou hlídek byly sečteny. Soutěžní stezka, která vedla lesem, trvala asi 1 hodinu a byla prakticky zaměřena. V soutěži se prolínaly úkoly a otázky z ekologie, zoologie, botaniky, ochrany přírody, životního prostředí, geologie a meteorologie. V mladší kategorii soutěžilo 11 d ružstev, Panteři z Krouny se umístili na velmi pěkném 4. místě. Děkujeme za reprezentaci školy i obce.

Mgr. Hana Šmahelová

Kvě 09 2017