Proběhlo rozsvícení vánočního stromečku

Rozsvícení vánočního stromečku a školní vánoční trh

V sobotu 29.11.2014 proběhlo od 17 hodin již tradiční rozsvícení vánočního stromečku spojené se školním vánočním trhem. Naší akci letos opět  přálo počasí – nepršelo, nefoukal vítr, teploty byly okolo nuly.

A určitě bylo na co se dívat. Děti ze školní družiny si připravily pásmo básniček a písniček, na jehož závěru pohasla světla a rozsvítil se vánoční stromek před školou. Vzhledem k instalaci výkonné školní aparatury letos mohli vystoupení dětí i hudební doprovod perfektně slyšet i návštěvníci v zadních řadách.

Po vystoupení dětí se pro veřejnost otevřel školní vánoční trh, kde si návštěvníci mohli zakoupit zejména vánoční, dekorační a upomínkové předměty vyrobené žáky školy. Program byl i letos obohacen o vánoční dílny, kde si děti mohly vyrobit vlastní svíčku, nazdobit perníčky nebo samy vyrobit korále. Navíc bylo pro děti opět zajištěno zajímavé zpestření  – malování na obličej. Fotografie z vánočního trhu jsme pro po zkušenostech z minulých let raději pořídili předem, protože během trhu bychom se ke stolečkům již neměli šanci pro veliký zájem veřejnosti dostat.

Pro všechny pak byl připravený horký čaj (pro dospělé navíc řádně vylepšený ), svařené víno a stánek s 3 druhy palačinek a dalšími horkými nápoji. Celkem se vypilo přibližně 32 litrů čaje, 6 litrů rumu a 24 litrů svařeného vína. To vše škola mohla díky svým ekonomickým aktivitám poskytnout zdarma.

Akce se kvalifikovaným odhadem zúčastnilo 280 až 300 lidí a poslední návštěvníci se (snad spojeni) rozcházeli až okolo 20. hodiny.

Lis 30 2014